ajax loader
tu
bus
auto
samolot

Tu jesteśmy:

Dla większości uczestników sam dojazd do Splitu może nie stanowić takiego problemu jak dostanie się na wyspę Brać, a tam do miasteczka Milna, w którym stoi nasz jacht.
Teraz postaramy się przedstawić jak najlepszy dojazd do naszego portu, czyli do mariny ACI w Milnie na wyspie Brać.

Drogę można podzielić na trzy etapy :

1. Dotarcie do Splitu
2. Przepłynięcie promem do miasteczka Supetar na wyspie Brać
3. Dojazd autobusem z Supetaru do Milny

map1

Dot.1. W Splicie wysiadamy na pierwszym przystanku , na Dworcu Autobusowym, autobus jedzie dalej do mariny ACI. My kierujemy się do promów ,,Jadrolinija,,

W przypadku dojazdu samochodem czy samolotem, Dworzec Autobusowy jest dobrym miejscem aby tu dojechać i od niego, opisujemy dalszą drogę.

Dot.2. Promy do Supetaru odchodzą co godzinę. Znalezienie miejsca odpływania promów w Splicie nie stanowi problemu, gdyż z daleka je widać. Autobus staje w odległości około 100 metrów od portu, więc przejście nie jest trudne. Prom zabiera samochody oraz osoby. Bilety kupuje się w kasach przed promem, na promie są niedostępne.

jadro

Dot.3. W Supetarze udajemy się do autobusu, 200 metrów od miejsca cumowania promu. Do Milny jest dużo kursów, często są skomunikowane z promami. Autobus dojeżdża do samego portu w Milnie. Naprawdę to nic trudnego.

 

rozkład jazdy autobusów z supetaru do milny

Samochód:

Koszty łączne, przy odległości 1330 km, na trasie Kielce – Milna, spalanie 6 litrów/100 km z winietami, płatną autostradą w Chorwacji i promem, przejazd samochodem to wydatek ok. 1300 zł w dwie strony.

– Trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię:
Kielce, Zawiercie, Ostrava, Olomouc, Brno, Mikulov, Poysdorf, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, Split tu prom do Supetaru i 18 km do Milny.

Winiety: warto je kupić za granicami Polski, w każdym państwie osobno. Są tańsze ok. 30% niż w Polsce, koniecznie w pierwszym CPN-ie danego kraju. Na wyjazd 7 dniowy kupujemy w Czechach winietkę 10 dniową (można płacić w Euro), w Austrii 10 dniową, w Słowenii 1 miesięczną. Łączny koszt winiet ok. 50 Euro. Wyjazdy na rejsy 14 dniowe powodują konieczność wykupienia winietek 1 miesięcznych także w Czechach i Austrii, łączny koszt w tym przypadku to ok. 65 Euro.

– Tankowanie za granicą: Pierwszym punktem będzie Austria a tam najtaniej jest w Poysdorfie, 15 km za granicą z Czechami, droga Nr 7 w kierunku Wiednia, przed wjazdem na autostradę. Potem troszkę tańsze jest paliwo w Słowenii niż w Chorwacji ale bez znacznej różnicy. My tankujemy w Słowenii.

– Przejazd po Chorwacji: w Chorwacji nie ma winiet, płatny jest tam przejazd autostradami. W drodze do Splitu są dwie płatne drogi: z granicy do Zagrzebia i druga z Zagrzebia do Splitu. Koszt przejazdu to kwota 25 Euro w jedną stronę.

– Prom ze Splitu do Supertaru: Do Supetaru ze Splitu promy odchodzą 14 razy dziennie w odstępach 1 godziny od godziny 0600 do 2400. Zabierają pasażerów i samochody. Koszt około 30 Euro za samochód.

jadro

Autobus:

autobusy

Zachęcamy do skorzystania z linii autokarowej do Chorwacji. Jest to najekonomiczniejszy sposób dotarcia na rejs. Cena ok. 474 zł za przejazd w dwie strony. Transport zapewnia kilka Firm przewozowych, gwarantujących miłą i profesjonalną obsługę.

Pamiętajmy, że w Splicie wysiadamy na pierwszym przystanku: na Dworcu Autobusowym, autobus w Splicie jedzie dalej do mariny ACI.

Dalszy dojazd, ze Splitu do mariny ACI w Milnie opisany jest w „Tu jesteśmy

Samolot:

Najbliższym lotniskiem jest lotnisko w Splicie, z którego do Dworca Autobusowego, można dostać się autobusem, busem lub taksówką.

Dla mieszkańców Polski północno – zachodniej polecamy połączenia lotnicze z Berlina.

Polecamy : www.skyscanner.pl

Dalszy dojazd, czyli ze Splitu z Dworca Autobusowego, do mariny ACI w Milnie opisany jest w ,,Tu jesteśmy,,